به نام خداوند مهر آفرین
سال 14094 اهورایی، 7037 میترایی، 3753 زرتشتی، 2573 کوروشی (شاهنشاهی) و 1394 خورشیدی


به نام خدا


اسکی روی شن برای اولین بار در ایران  برای نخستین‌ بار در کشور اسکی روی شن در شهرستان ریگان برگزار شد.

 

 "محمدجواد قربانی" رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ریگان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: این تپه‌های شنی بهترین تپه‌ها در ایران است که می‌توان در آنها مسابقات اسکی روی شن را اجرا کرد.

 وی گفت: بر این اساس برای نخستین‌ بار در کشور اسکی روی شن با حضور قهرمانان کشوری در بلندترین تپه‌های شنی دنیا در شهرستان ریگان اجرا شد.

 قربانی با بیان اینکه این ورزش که به صورت آزمایشی در این تپه‌های شنی اجرا شد، مورد استقبال ورزشکارانی از کشور قرار گرفت، افزود: به زودی مسابقات اسکی روی شن کشور در بلندترین تپه‌های شنی دنیا برگزار می‌شود.

 وی با بیان اینکه در سفر رئیس فدراسیون اسکی به ریگان این تپه‌های شنی برای امر اسکی روی شن و برگزاری مسابقات کشوری تایید شدند، گفت : به زودی 12 اسکی‌باز روی شن کشور در این مسابقات شرکت می‌کنند.

ارسال توسط سورنا


به نام خدا


من با لباس مخصوص شروع به موج سواری کردم و ناگهان متوجه شدم زنان و مردمان زیادی حیرت زده در ساحل جمع شدند و حتی برخی از آنها به پلیس زنگ زدند.

یک زن 26 ساله موج سوار ایرلندی با لباس طراحی شده شنا برای زنان مسلمان در سواحل چابهار در استان سیستان و بلوچستان موج سواری کرد.

به گزارش
عصر ایران روزنامه گاردین بریتانیا با انتشار گزارشی در این باره می نویسد:"ایسکی بریتون " بانوی 26 ساله ایرلندی برای مشارکت در پروژه یک بانوی فیلمساز فرانسوی به همراه این مستند ساز زن فرانسوی وارد ایران می شود و آن گونه که از پیش با استفاده از"گوگل مپ" منطقه مورد نظر جستجو و مشاهده شده بود ، این دو زن اروپایی به چابهار می روند.

موج سوار 26 ساله ایرلندی که مروج این ورزش آبی بین زنان در سراسر جهان از جمله در کشورهای اسلامی است و بدین منظور به کشورهای مختلفی سفر کرده ،می گوید تجربه شنا و موج سواری با لباس مخصوص زنان مسلمان هر چند کمی متفاوت است و در دما و گرمای هوا سخت است ، اما زنان مسلمان می توانند این ورزش را تمرین کنند.

خانم بریتون درباره موج سواری خود در سواحل چابهار می گوید :" ما دو نفر بدون اطلاع قبلی و بدون اطمینان از اینکه در ایران پذیرفته می شویم ، وارد این کشور شدیم و یک راست از تهران به منطقه ای رفتیم که تا حالا شاهد موج سواری هیچ زنی در سواحل خود نبوده است."

این موج سوار افزود :" من با لباس مخصوص  شروع به موج سواری کردم و ناگهان متوجه شدم زنان و مردمان زیادی شگفت زده در ساحل جمع شدند و حتی برخی از آنها به پلیس زنگ زدند."


وی می افزاید: وقتی پلیس آمد مانع کار من نشد اما گفتند که نگران آسیب دیدن من در اثر برخورد به صخره یا سنگ هستند.

وی با بدیع خواندن تجریه موج سواری خود با لباس کاملا اسلامی در گرمای 30 درجه ساحل چابهارو در آب های اقیانوس هند، ابراز امیدواری کرد که در سفر سال آینده اش به ایران زنانی را ببیند که با تخته بورد در سواحل چابهار موج سواری می کنند.

گفتنی است این موج سوار زن ایرلندی که به کشورهای مختلفی برای ترویج این ورزش در بین زنان سفر کرده است ، سوژه یک فیلم مستند برای " ماریون پویزو" فیلمساز فرانسوی شده است و قرار است این فیلم که بخشی از آن در ایران و در سواحل چابهار فیلمبرداری شده ، هفته آینده از یک شبکه تلویزیونی دولتی فرانسه پخش شود.ادامه مطلب...

ارسال توسط سورنا

بنام خدا

 

مجسمه ۴۸ ساله در میدان سربند تهران از کیست؟


امیر شاه قدمی

سرهنگ ۸۱ ساله ای که کوهنورد، چترباز، مربی ممتاز اسکی از فدراسیون ایران و فرانسه، مربیگری کایت.

مردی که مجسمه اش ۴۸ سال است در میدان سربند تهران نصب شده است.

و علاوه بر فتح قله های مختلف، به دلیل همکاری در عملیات مربوطه به نجات یک فروند هواپیمای آمریکایی سقوط کرده در قله زردکوه بختیاری به ارتفاع ۳۸۷۰ متر در سرمای ۳۰ درجه زیر صفر در سال ۱۳۴۰ که موفق به نجات افراد آن گشته از طرف رییس جمهور وقت آمریکا (کندی) مدال لیاقت نیز دریافت کرده است.

 

 
 


از زمان ساخت مجسمه تا به امروز بیش از نیم قرن گذشته ُ آیا آنگونه زیستیم که پس از ۵۰ سال ُ از ما نیز به نیکی یاد کنند؟

برای تمامی پیش کسوتان عرصه ورزش و بویژه کوهنوردان عزیز آرزوی سلامت و تندرستی دارم.

تاریخچه تندیس کوهنورد را در ادامه مطلب ملاحظه فرمایید.

در سال۱۳۳۷، پیشنهاد حسن وجدان‌خوش‌، از کوه‌نوردان با پیشینه کشور، برای نصب یک مجسمه کوه‌نوردی‌مورد تأیید سایر کوه‌نوردان قرار گرفت.

او پیشنهاد خود را نزد رئیس فدراسیون کوه نوردی، سرهنگ بیات، برد.

این پیشنهاد تایید شد و مهام‌، شهردار وقت تهران‌، هزینة ساخت آن را قبول کرد. سرهنگ بیات که رئیس مرکز آموزش کوهستانی ارتش نیز بود، امیر شاه قدمی‌، گروهبان ارتش و مربی کوه‌نوردی مرکز آموزش کوهستانی و مربی اسکی کشور را به عنوان مدل به استاد رضا لعل ریاحی، استاد دانشکده هنرهای زیبا، مجسمه‌ساز و سرهنگ ارتش؛ معرفی کرد و شهرداری مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان هزینة ساخت مجسمه را پرداخت.
 

 
 

درسال ۱۳۳۸، مدل گچی آن آماده و در میدان سربند نصب و طی مراسمی از آن پرده‌برداری شد. متأسفانه در زمستان همان سال‌، به علت بارندگی و یخ‌زدگی‌، دست و قسمتی از بدنة مجسمه خرد شد. این قسمت مدت‌ها با پرچم ایران پوشانده شده بود.

درسال ۱۳۴۱، با پی‌گیری استاد رفعتی افشار، رئیس وقت فدراسیون‌، مجسمه سیمانی آماده شد و خلیل میلانی و عبدالحسین امین از طرف فدراسیون مأمور نصب آن شدند. این مجسمه هنوز پا برجا است.

در آبان‌ماه سال۱۳۵۰، بنا به پیشنهاد فدراسیون کوه‌نوردی ایران و موافقت انجمن شهر و شهرداری تهران‌، نام میدان سربند به تغییر یافت.

مجسمه کوه‌نورد با ارتفاع حدود سه متر، نماد کوه‌نوردان شناخته می‌شود.

تاريخ : چهار شنبه 15 شهريور 1391برچسب:خلیل میلانی,کوه نورد,مدل گچی,چترباز,کایت,,
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا

بنام خدا


نخستین پیست بین المللی و استاندارد اسکیت شمال کشور امسال در مازندران به بهره برداری می رسد .

 رئیس هیئت اسکیت مازندران در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران مازندران گفت :

 این پیست اسکیت در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع در سرخرود محمودآباد با 15 درصد پیشرفت و 200 میلیون تومان اعتبار در حال ساخت است که 100 میلیون تومان آن از اعتبارات استانی تامین شده است .

 خیری نیا افزود : این پیست اسکیت دومین پیست اسکیت ساحلی کشور است که پس از پیست اسکیت ساحلی بندر عباس شمال کشور در مازندران ساخته می شود .

 وی تصریح کرد مازندران 2 هزار ورزشکار ساماندهی شده در این رشته ورزشی دارد که 65 درصد آن بانوان هستند و 4 تیم در رشته هاکی و سرعت نونهالان و نوجوانان در لیگ دسته یک و 146 مربی و 76 داور فعال در کشور دارد .

  رئیس هیئت اسکیت مازندران با اشاره به اینکه هیئت اسکیت استان پارسال جزء 3 هیئت برتر کشور شد گفت : هیئت اسکیت شهرستانهای قائمشهر / بابل و ساری از میان 18 هیئت استان هیئت های برتر به شمار می آیند .

تاريخ : چهار شنبه 4 مرداد 1391برچسب:اسکیت,پیست اسکیت,,
ارسال توسط سورنا

واکنـش طرفـداران مسابـقات فوتبـال یـورو 2012

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.netادامه مطلب...

ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا

بنام خدا
Hedayati.jpg

اگه گفتید نام این فیلم چیه؟
 
1)      پول دارها هم به بهشت میروند!
2)      راه بهشت از کربلا میگ...ذشت... اکنون آسفالته شده از جردن اتوبان زدن!
3)      پیش از عمل، پس از عمليات!
4)      بعضی آدمها عوض میشن، اما بعضی ها عوضی آدم میشن!
تاريخ : چهار شنبه 23 فروردين 1391برچسب:حسین هدایتی,هدایتی,آسفالت,آسفالته,,
ارسال توسط سورنا

بنام خدا

 

جزئیات و خبر های سانحه تصادف علی دایی

  سرمربی تیم فوتبال راه آهن که پس از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان با وسیله شخصی به تهران باز می گشت دچار سانحه رانندگی شد و به علت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

 فوتبال راه آهن که پس از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان با وسیله شخصی به تهران باز می گشت دچار سانحه رانندگی شد و به علت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

 به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی که پس از شکست ۳ بر ۲ راه آهن برابر سپاهان اصفهان به همراه برادرش محمد و دستیارش میاچ با وسیله شخصی از اصفهان عازم تهران شده بود در حوالی کاشان دچار سانحه رانندگی شد که در این سانحه علی دایی دچار صدمه دیدگی جزئی از ناحیه سر شد و برای مداوا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد.
  بر اساس اطلاعات خبرنگار مهر، میزان صدمه دیدگی سرمربی تیم فوتبال راه آهن خیلی جدی نیست و وی پس از مداوا از بیمارستان مرخص خواهد شد.

 دایی به اتاق عمل رفت

 دقایقی پیش علی دایی برای انجام عمل جراحی به اتاق عمل برده شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی که بر اثر حادثه چپ کردن خودرو در منطقه بادرود واقع در نزدیکی کاشان از ناحیه سر و گوش دچار آسیب شده بود برای انجام عمل جراحی ترمیمی روی پوست به اتاق عمل بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد.

 تیم پزشکی متخصص متشکل از حسین غنی، مسعود جواهری، اسماعیل فخاریان، حمیدرضا خیاط کاشانی، عبدالرحیم کاشی، محمدرضا لطفی‌نیا و ستوده به عنوان پزشک بیهوشی وظیفه این عمل جراحی را به عهده دارند.

 سرمربی تیم راه‌آهن امشب پس از بازگشت از اصفهان به همراه برادرش و مربی این تیم با خودروی شخصی در جاده اصفهان کاشان در نزدیکی منطقه بادرود چپ کرد و راهی بیمارستان شهید بهشتی کاشان شد.

ارسال توسط سورنا

بنام خدا


 تیم فوتبال استقلال با برتری برابر شاهین بوشهر در ضربات پنالتی مقام قهرمانی جام حذفی را به دست آورد تا مظلومی نخستین جامش را با استقلال کسب کند.
خبرگزاری فارس: استقلال در ضیافت پنالتی‌ها قهرمان جام حذفی شد/آبی‌ها نخستین سهمیه آسیایی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار نهایی جام حذفی فوتبال میان دو تیم استقلال و شاهین بوشهر از ساعت ۱۵ در ورزشگاه حافظیه شیراز و در حضور بیش از ۱۵ هزار تماشاگر آغاز شد. بازی در ۹۰ دقیقه وقت قانونی و ۳۰ دقیقه وقت اضافه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود که در ضربات پنالتی استقلال ۴ بر یک به پیروزی رسید.

پنالتی‌زنان استقلال: محسن یوسفی، فریدون زندی، ساموئل، یرکوویچ

پنالتی‌زنان شاهین بوشهر: مهدی نوری( توپ را به بیرون زد)، امجد شکوه مقام( مهدی رحمتی ضربه را مهار کرد.)، علی انصاریان(گل زد)

به این ترتیب استقلال ۴ بر یک به پیروزی رسید.

احتیاط دو تیم باعث شد تماشاگران حاضر در ورزشگاه و بینندگان تلویزیونی شاهد یک بازی بی کیفیت و خواب آور باشند. مسابقه‌ای که بیشتر توپ در میانه میدان جریان داشت و صحنه خطرناکی چندانی بر روی دروازه دو تیم خلق نشد. شاید تنها صحنه حساس این دیدار در طورل ۹۰ دقیقه ضربه سر شکوری در نیمه اول بود که امیرآبادی به کمک تیر دروازه توپ را از روی خط دروازه استقلال بیرون کشید.

اگر جاسم کرار بازیکن عراقی شاهین و مجتبی جباری در میدان بودند حداقل مسابقه حاشیه‌هایی پیدا می‌کرد ولی این دو بازیکن هم به دلیل مصدومیت در این بازی غایب بودند.

علیرضا فغانی داور مسابقه بود.

استقلال فصل آینده در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به عنوان یکی از نمایندگان ایران شرکت خواهد کرد.

ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، پژمان منتظری، ساموئل، میثم حسینی( از دقیقه ۹۱ محسن یوسفی)، مهدی امیر آبادی، علی حمودی( از دقیقه ۱۱۲ یرکوویچ)، فریدون زندی، خسرو حیدری، اسماعیل شریفات( از دقیقه ۹۱ میلاد میداودی) و آرش برهانی

سرمربی: پرویز مظلومی

ترکیب شاهین بوشهر:

وحید طالب‌لو، علی انصاریان، محسن ایران‌نژاد، هادی شکوری( از دقیقه ۹۶ مهدی کیانی)، مهدی نوری، لک چیرا، امجد شکوه مقام، مرتضی عزیز محمدی( از دقیقه ۷۹ مهرزاد رضایی)، عباس پورخسروانی، ایوان پترویچ و منصور تنهایی( از دقیقه ۱۰۳ بابک لطیفی)

سرمربی: حمید درخشان

ارسال توسط سورنا

بنام خدا


 استقلال ، پرافتخارترین تیم ایران

 

 

 مهر- در زیر اشاره‌ای گذرا به 25 فینال گذشته مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های شده است که در آن استقلال و پرسپولیس با 6 و پنج قهرمانی سرآمد دیگر تیم‌ها هستند:

 فصل 1355: ملوان بندرانزلی 4 - تراکتورسازی تبریز یک
 فصل 1356:
استقلال تهران 2 - هما تهران صفر
 فصل 1365: خیبر خرم آباد صفر - ملوان بندرانزلی 2
 فصل 1366: پرسپولیس تهران یک - ملوان بندرانزلی صفر
 فصل 1367: شاهین اهواز 5 - ملوان بندرانزلی 3
 فصل 1369: ملوان بندرانزلی صفر -
استقلال تهران صفر (ملوان در ضربات پنالتی به پیروزی 6 بر5 رسید)
 فصل 1370: پرسپولیس تهران 2 - ملوان بندرانزلی یک
 فصل 1372: سایپا تهران یک - جنوب اهواز یک (سایپا به علت گل زده در خانه حریف به پیروزی رسید)
 فصل 1373: تراکتورسازی تبریز یک - بهمن تهران 2 
 فصل 1374:
استقلال تهران 5 - برق شیراز یک
 فصل 75 - 1374: برق شیراز یک - بهمن تهران یک (در ضربات پنالتی برق شیراز به پیروزی 3 برصفر رسید)
 فصل 78 - 1377: پرسپولیس تهران 2 - 
استقلال تهران یک
 فصل 79 - 1378: بهمن تهران یک -
استقلال تهران 3
 فصل 80 - 1379: فجر شهید سپاسی شیراز 3 - ذوب آهن اصفهان یک
 فصل 81 - 1380:
استقلال تهران 4 - فجر شهید سپاسی شیراز 3
 فصل 82 - 1381: ذوب آهن اصفهان 4 - فجر شهید سپاسی شیراز 4 (در ضربات پنالتی ذوب آهن به پیروزی 4 بر3 رسید) 
 فصل 83 - 1382:
استقلال تهران 2 - سپاهان اصفهان 5
 فصل 84 - 1383: صبا تهران 2 - ابومسلم مشهد 2 (در ضربات پنالتی صباباتری به پیروزی 4 بر 2 رسید)
 فصل 85 - 1384: سپاهان اصفهان 2 - پرسپولیس تهران 2 (در ضربات پنالتی سپاهان به پیروزی 4 بر 2 رسید)
 فصل 86 - 1385: صباباتری تهران صفر - سپاهان اصفهان 4
 فصل 87 - 1386:
استقلال تهران 3 - پگاه گیلان یک
 فصل 88 - 1387: ذوب آهن اصفهان 5 - راه آهن شهرری 2
 فصل 89 - 1388: پرسپولیس تهران 4 - فولادگستر تبریز یک
 فصل 90 - 1389: پرسپولیس تهران 4 - ملوان بندرانزلی 3
 فصل 91 - 1390:
استقلال تهران صفر (4) - شاهین بوشهر صفر (یک)

ارسال توسط سورنا

بنام خدا


 

افشای قرارداد ترکمانچای ارزی با چین

 افشای قرارداد ترکمانچای ارزی با چین

  تهران-خبرگزاری ایران نیوز24:سرانجام پس از گذشت سه سال، جزئیات یکی از زیان بار ترین قراردادهای اقتصادی پس از انقلاب با کشور چین برملا شد.

   به گزارش خبرگزاری ایران نیوز24،سه سال پیش مطابق با یک قرار داد عجیب، دولت ایران درآمد حاصل از فروش نفت را نزد دولت چین در اختیار این کشور می گذارد تا به عنوان پشتوانه ال سی های خرید کالای چینی برای ایران استفاده گردد.
  بنابر این قرارداد، دولت چین علاوه بر آن که پول خرید نفت ایران را نزد خود نگه می دارد ، مدیریت این پول را نیز به عهده دارد و خود این پول را به ارزهای مختلف می تواند تبدیل کند.
   یکی از نکات جالب و البته تاسف بار در این قرارداد، این بوده است که دولت چین ، هیچ گونه تعهدی نسبت به نتیجه اقدام خود ندارد و اگر به خاطر اشتباه سهوی یا عمدی دولت چین بخشی از سود یا اصل پول ایران با نوسانات نرخهای ارز از بین برود، مسئولیت آن بر عهده ایران است.
   اما ترکمانچای بودن این قرارداد به اینجا ختم نشده و دیگر مفاد قرارداد عجیب تر است؛ از جمله اینکه دولت چین برای افتتاح ال سی یا فروش نسیه کالا به ایران، در حالی که پول نقد ایران به عنوان پشتوانه در اختیار آن است، اقدام به دریافت بیمه از ایران می کند که امری عجیب و کم سابقه در بانکداری جهان است.
  این موضوع به این معناست که فروشنده در حالی که مبلغی بسیار بیشتر از پول کالا به صورت نقد در اختیار دارد، اقدام به کشیدن درصد قابل توجهی بر روی مبلغ کالا به عنوان حق بیمه یا هزینه ریسک کرده که این مبلغ در سالهای قبل 4 درصد بوده و احتمالا در شرایط فعلی به دو برابر این رقم افزایش یافته است که در مقیاس کلی میلیاردها دلار می شود.
   محور سوم این قرارداد ترکمانچای، عدم استفاده کامل ایران از انبوه سرمایه کشور است که نزد چین سرمایه گذاری شده است و گفته می شود این رقم در حال حاضر از مرز 25 میلیارد دلار گذشته است.
  به بیان دیگر، 25 میلیارد دلار از سرمایه کشور طبق این قرارداد در اختیار دولت چین می باشد، اما به جای پرداخت سود به ایران، از ایران مبالغ سنگینی به عنوان بیمه و ریسک دریافت می شود.
  برای مشخص شدن ابعاد زیان کشور از محل این قرارداد، تنها به ذکر این نکته بسنده می کنیم که اگر این مبلغ هنگفت به جای سپرده گذاری نزد برادران چینی به خرید طلا اختصاص یافته بود، طی این مدت ارزش آن چندین برابر شده بود و علاوه بر آنکه اصل 25 میلیارد دلار موجود بود، حدود 50 میلیارد دلار دیگر که یارانه دو سال مردم است، سود عاید ایران شده بود.
   هرچند مطابق قانون امکان افزایش محورهای سوال از رئیس جمهور نیست، نمایندگان سوال کننده از احمدی نژاد در حاشیه سوالات خود به این موضوع هم اشاره ای کلی کنند، به ویژه که یکی از سوالات مربوط به عدم پرداخت بودجه مصوب مترو از ذخیره ارزی است که مسوولان دولتی خالی بودن این صندوق را بهانه می کردند و اینک برخی زمینه های آن روشن شده است.

ارسال توسط سورنا

بنام خدا

 


Hedayati.jpg

 اگه گفتید نام این فیلم چیه؟
 
1)      پول دارها هم به بهشت میروند!
2)      راه بهشت از کربلا میگ...ذشت... الان آسفالته شده از جردن اتوبان زدن!
3)      پیش از عمل، پس از عمليات!
4)      بعضی ادمها عوض میشن، اما بعضی ها عوضی آدم میشن!
تاريخ : شنبه 13 اسفند 1390برچسب:حسین هدایتی,,
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا

بنام خدا

 

آرتوراش  قهرمان افسانه ای تنیس هنگامی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت، با تزریق خون آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شد طرفداران آرتور از سر تا سر جهان نامه هایی محبت آمیز برایش فرستادند.

یکی از دوستداران وی در نامه خویش نوشته بود: “چرا خدا تو را برای ابتلا به چنین بیماری خطرناکی انتخاب کرده؟”

آرتور اش، در پاسخ این نامه چنین نوشت:

در سر تا سر جهان بیش از پنجاه میلیون کودک به انجام بازی تنیس علاقه مند شده و شروع به آموزش می کنند.

حدود پنج میلیون از آن ها بازی را به خوبی فرا می گیرند.

از آن میان نزدیک پانصد هزار نفر تنیس حرفه ای را می آموزند.

و شاید پنجاه هزار نفر در مسابقات شرکت می کنند.

پنج هزار نفر به مسابقات تخصصی تر راه می یابند.

پنجاه نفر اجازه شرکت در مسابقات بین المللی ویمبلدون را می یابند.

چهار نفر به مسابقات نیمه نهایی راه می یابند.

و دو نفر به مسابقات پایانی.

وقتی که من جام جهانی تنیس را در دست هایم می فشردم هرگز نپرسیدم که “خدایا چرا من؟

و امروز وقتی که درد می کشم، باز هم اجازه ندارم که از خدا بپرسم :”چرا من؟

 

ارسال توسط سورنا

بنام خدا

در تيم ملی كريكت بانوان آمريكا:
بانوی پارسی در جام جهانی كريكت بانوان
   
 
خبرنگار امرداد - اشکان خسرو پور :

دلكش شهرياريان، در آوردهای(:مسابقه‌های) جام جهانی كريكت بانوان كه 14 تا 25 نوامبر امسال در بنگلادش برگزار می شود، بازی خواهد كرد.

در اين آوردها، تيم‌هايی از ايرلند، ژاپن، هلند، پاكستان، آفريقای جنوبی، سریلانكا، هند، آمريكا و زيمباوه شركت دارند و در پيكاری دشوار و نفس‌گير، با هم پيكار خواهند كرد.

«دلکش شهرياريان» تنها زرتشتی باشنده در آوردهای ملی کریکت آمریکا است. او نخستین بار در آوردهای آزمایشی كريكت که در ماه«می» سال 2010 در آمريكا برگزار شد، توانست با نشان دادن توانمندي‌های خود، در تیم «نیویورک واریورز» بازی كند و از آن زمان تاکنون نقشی اساسی را در این تیم دارد.
او به عنوان یک کریکت‌باز در سطح T20 توانایی بسياری در دويدن‌های سریع و ضربه‌های محکم با چوب دارد که با بهره‌گيری از این توانایی‌هایش امتیازهای بسياري را تا‌کنون به دست آورده است.
ورود دلكش شهرياريان به دنياي حرفه‌اي كريكت، به عنوان کاپیتان تیم «سرنس وادیا کلاپ» از باشگاه کریکت «رستم باغ» بوده است. او توانست با رهبری خوب خود، این تیم را دو سال پیاپی به جايگاه قهرمانی آوردهای کریکت بانوان پارسی برساند.

«دلکش شهرياريان» افزون بر ورزش در زمینه‌های دیگر نیز افتخارات درخوری دارد. او لیسانس معماری خود را با نمره‌ی یک از دانشگاه «رچنا سنساد» و مدرک تکمیلی را از «انستیتو پرات» در نیویورک دریافت کرده است. وی همچنین عنوان بهترین دانشجوی سال 2005  از طرف صنایع «پیدیلایت» و نیز نشان افتخار از سوی دانشگاه معماری را در كارنامه‌ی خود، دارد.
او اکنون به عنوان مهندس معمار در شهر نیویورک مشغول به کار است.
ارسال توسط سورنا

بنام خدا

خدایا چرا من ؟

 

 

آرتوراش  قهرمان افسانه ای تنیس هنگامی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت، با تزریق خون آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شد طرفداران آرتور از سر تا سر جهان نامه هایی محبت آمیز برایش فرستادند.


یکی از دوستداران وی در نامه خویش نوشته بود: “چرا خدا تو را برای ابتلا به چنین بیماری خطرناکی انتخاب کرده؟”

آرتور اش، در پاسخ این نامه چنین نوشت:

در سر تا سر دنیا بیش از پنجاه میلیون کودک به انجام بازی تنیس علاقه مند شده و شروع به آموزش می کنند.

حدود پنج میلیون از آن ها بازی را به خوبی فرا می گیرند.

از آن میان قریب پانصد هزار نفر تنیس حرفه ای را می آموزند

و شاید پنجاه هزار نفر در مسابقات شرکت می کنند

پنج هزار نفر به مسابقات تخصصی تر راه می یابند.

پنجاه نفر اجازه شرکت در مسابقات بین المللی ویمبلدون را می یابند.

چهار نفر به مسابقات نیمه نهایی راه می یابند.

و دو نفر به مسابقات نهایی.

وقتی که من جام جهانی تنیس را در دست هایم می فشردم هرگز نپرسیدم که “خدایا چرا من؟

و امروز وقتی که درد می کشم، باز هم اجازه ندارم که از خدا بپرسم :”چرا من؟

تاريخ : یک شنبه 10 مهر 1390برچسب:چرا من,آرتور اش,اش,آرتور,,
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا

بنام خدا

نقاط قوت یا نقاط ضعف

 

کودکی ده ساله که دست چپش در یک حادثه رانندگی از بازو قطع شده بود ، برای تعلیم فنون رزمی جودو به یک استاد سپرده شد. پدر کودک اصرار داشت استاد از فرزندش یک قهرمان جودو بسازد استاد پذیرفت و به پدر کودک قول داد که یک سال بعد می تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاه ها ببیند.
در طول شش ماه استاد فقط روی بدن سازی کودک کار کرد و در عرض این شش ماه حتی یک فن جودو را به او تعلیم نداد. بعد از 6 ماه خبررسید که یک ماه بعد مسابقات محلی در شهر برگزار می شود.استاد به کودک ده ساله فقط یک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقات فقط روی آن تک فن کار کرد.سر انجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در میان اعجاب همگان با آن تک فن همه حریفان خود را شکست
دهد!
سه ماه بعد کودک توانست در مسابقات بین باشگاه ها نیز با استفاده از همان تک فن برنده شود و سال بعد نیز در مسابقات کشوری، آن کودک یک دست موفق شد تمام حریفان را زمین بزند و به عنوان قهرمان سراسری کشورانتخاب گردد.
وقتی مسابقات به پایان رسید، در راه بازگشت به منزل، کودک از استاد راز پیروزی اش را پرسید. استاد گفت: "دلیل پیروزی تو این بود که نخست به همان یک فن به خوبی مسلط بودی، دومً تنها امیدت همان یک فن بود و سوم اینکه راه شناخته شده مقابله با این فن ، گرفتن دست چپ حریف بود که تو چنین دستی نداشتی!
یاد بگیر که در زندگی ، از نقاط ضعف خود به عنوان نقاط قوت خود استفاده کنی.
راز موفقیت در زندگی ، داشتن امکانات نیست ، بلکه استفاده از "بی امکانی" به عنوان نقطه قوت است."

 

ارسال توسط سورنا

 ادامه مطلب...

تاريخ : سه شنبه 10 خرداد 1390برچسب:بارفیکس,دراز و نشست,شنا,,
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا

بنام او

 
 
دختر ناصر حجازی در سوگ پدرش نشسته است
 
آتوسا حجازی
 
آتوسا حجازی همسر سعید رمضانی و دختر ناصر حجازی ، لیسانس زبان انگلیسی
 
 

ارسال توسط سورنا
ارسال توسط سورنا
آخرین مطالب

صفحه قبل 1 صفحه بعد

آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
امکانات جانبی